Jan Vašíček
Jan Vašíček

Jan Vašíček

Fakulta multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

V roce 2008 jsem předčasně ukončil studium na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně, obor Odpadové hospodářství. 

A protože to byl leden, rodiče byli fakt hodně naštvaní a já absolutně netušil, co budu v životě dělat, přijal jsem jednu z prvních pracovních příležitostí a začal pracovat jako prodejce reklamy v malém regionálním  rádiu. 

Brzo jsem pochopil, že kampaň prodává nápad, takže jsem se za nedlouho stal autorem nesčetného množství rozhlasových spotů a kampaní s přesahem do online i offline prostředí.  

Reklama se tak postupně stala mým životem. Po několika letech jsem z rádia odešel na volnou nohu, ale všeho zvukového a rozhlasového se držím dodnes. Více než 10 let spolupracuji s vyhlášeným dabingovým studiem Audiotech a dodávám nápady i konkrétní texty několika českým i slovenským produkčním agenturám.  

Před 6 lety jsem dostal nabídku učit se od jedničky v oboru a nastoupit na pozici inhouse copywriter v největší splátkové společnosti na světě. 

Risk se vyplatil. Přes copywriting jsem se v Home Creditu dostal k vedení celé inhouse reklamní agentury. Později jsem se jako brand manažer naučil točit televizní spoty a začal řídit komplexní mediální mix složený z televizních, outdoorových i online výkonnostních kampaní.  

Nyní, po šesti letech ve vlajkové lodi skupiny PPF, je mou největší vášní budování a řízení značek. Jako vedoucí marketingové produkce přímo ovlivňuji veškerou komunikaci značky Home Credit v České republice a na Slovensku a podílím se na komunikaci značek Kamali a Tesco Finanční služby. Od servisních SMS, které hlásí stav úvěrového účtu až po televizní spotové kampaně.

A ještě ta škola. Říká se, že kreativita nevymýšlí nové, ale spojuje dříve nespojené. Formální vzdělání tedy může být výhodou. Proto jsem na stará kolena zamířil na Fakultu multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Bakalářské studium mám úspěšně za sebou a nyní píšu  diplomovou práci.