B&W

Prakticky od začátku mého seznamování s foťákem až po současnost doslova miluju černobílou fotku. Líbí se mi na ní to, že nezaměstnává mozek barvami a hraje si pouze s kontrastem scény. Umožní se tak lépe soustředit na samotný obsah fotky a nechává vyniknout emoce. A to je nejvíc.   

Čas


V dobách, kdy jsem ještě moc neovládal kompozici fotky a nebyl jsem rychlý v ovládání svého foťáku, jsem hledal cestu, jak si focení užívat a zároveň vytvářet něco alespoň trošku estetického (kromě fotek mých dětí :-)). Doslova mi učaroval minimalismus a pravidelný řád a symetrie ve fotografii. Dodnes si občas něco absurdního vyfotím jen tak pro radost. 


Minimalismus


Samotnou kapitolou jsou stožáry vysokého napětí. S rodinou bydlíme v malebné vesničce Omice nedaleko Brna. A v jejím okolí je jich opravdu hodně. Vždy když jsem kolem nich projížděl, připomínaly mi osamocené poutníky nebo dělníky při stavbě pyramid. Válkou na Ukrajině se mi asociace okamžitě změnila a já začal fotit cyklus "Vojáci v poli". 


Vojáci v poli


Street & nature

K mému focení samozřejmě patří i příroda a nejrůznější místa, kdy fotím vše kolem sebe. Snažím se vždy vystihnout atmosféru místa. Silné pohledy, malé příběhy, charakteristické výjevy. 

Série "Beachlife" - Cavallino Treporti a Benátská zátoka


Vojšické louky - Bílé Karpaty


Javorník a Velká nad Veličkou


Bobrava o okolí Omic