Rodinné focení

Fotit jsem začal kvůli dětem. Mám totiž hned tři. Nejstaršího Jendu, prostřední Aničku a nejmladšího Huga. Bylo mi líto dokumentovat příběh naší rodiny na pouhý mobil a tak jsem si koupil svoji první bazarovou zrcadlovku. I když byla hrozná, jsem strašně rád, že jsem to tehdy udělal. Dnes z toho máme užitek nejen my, Vašíčci, ale i spousta dalších rodin. Třeba Víťa, Maja a Bára nebo Hanka & Jirka. 

Víťa, Maja a Bára


Ze dne na den jsem doslova propadl fotografii. Bral jsem foťák na každou vycházku. Začal jsem fotit děti i manželku při běžných denních činnostech, začal jsem se sám vytrácet do přírody, abych mohl dvě hodiny chodit kolem jednoho stromu a cvakat ho ze všech stran ve snaze najít ten nejlepší úhel pro snímek. 


Hanka & Jirka


A samozřejmě jsem začal fotky uveřejňovat na sociálních sítích. Nejčastěji to byly fotky z rodinných výletů, oslav a běžných činností. Čas od času jsme s dětmi vymysleli něco speciálního. Například sérii černobílých portrétů. Naučil jsem se celkem obstojně ovládat foťák a začal si pomalu šetřit na vyšší model.